bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Projekty gimnazjalne   /  Czy Chorwacja jest krajem atrakcyjnym turystycznie?

Czy Chorwacja jest krajem atrakcyjnym turystycznie?

Celem projektu było poznanie i ocena walorów przyrodniczych, kulturowych oraz infrastruktury turystycznej Chorwacji. Projekt realizowaliśmy w 2 grupach.


Wiedzę i informacje na temat Chorwacji czerpaliśmy z przewodników turystycznych, biur podróży, czasopism geograficznych i turystycznych, map, stron internetowych. Nawiązaliśmy również współpracę z ambasadą chorwacką w Polsce, od której pozyskaliśmy wiele map, przewodników i broszur o Chorwacji (wiele z tych materiałów wykorzystaliśmy jako nagrody w quizie wiedzy o tym kraju).


Mnóstwo satysfakcji dostarczyła nam współpraca w grupie. Wykonywaliśmy prezentacje multimedialne, gazetki ścienne. Doskonaliliśmy swoje umiejętności w zakresie tworzenia pytań i przeprowadzania wywiadów. Poznawaliśmy chorwackie przepisy kulinarne, niektóre z nich wypróbowaliśmy. Wiele radości sprawiło nam wspólne pieczenie ciasteczek chorwackich, ale jeszcze większą radością było częstowanie nimi naszych kolegów i nauczycieli podczas prezentacji projektu. Nauczyliśmy się również kilku podstawowych słówek chorwackich potrzebnych w codziennej komunikacji.
Udowodniliśmy sobie i innym, że Chorwacja jest atrakcyjna turystycznie. Zamierzamy ją wkrótce odwiedzić i Was zachęcamy.

Uczniowie biorący udział w projekcie:
Magda Deniszewska
Patrycja Deniszewska
Aleksandra Morawicka
Aleksandra Soćko
Aleksandra Woźniak
Marcelina Jarzębak
Przemysław Skalniak
Magdalena Wiśniewska
Maciej Borowski
Sandra Myland
Matylda Łojewska

Opiekun:
Anna Mirkowska

Skip to content