bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Cztery TULIPANY!!! Tego jeszcze nie było!!!

Cztery TULIPANY!!! Tego jeszcze nie było!!!

Z niecierpliwością czekaliśmy na koncert galowy Konkursu Piosenkarskiego Tulipanada 2023, bo właśnie wtedy mieliśmy poznać dokładny werdykt jury. Trochę spekulowaliśmy, bo przecież wiadomo było, że jesteśmy w gronie laureatów i wyróżnionych, ale tego, co usłyszeliśmy 24 maja w Ośrodku Kultury Arsus nikt się nie spodziewał. Spośród 176 podmiotów wykonawczych wszyscy nasi przedstawiciele znaleźli się w czołówce.
 Kategorię  młodszą,  solistów  (8-10) po prostu zdominowaliśmy:
– I miejsce – Złoty Tulipan – Hania Świerad
– II miejsce – Srebrny Tulipan – Julia Porowska
– wyróżnienie – Zosia Pietrzak
W kategorii zespołów klas (8-10)
– I miejsce – Złoty Tulipan – Zespół Wokalny Ósemeczki ( Hania Świerad, Julia Porowska, Zosia Pietrzak, Martyna Drozdowska)
W kategorii zespołów 11-14 lat
– I miejsce – Złoty Tulipan – Zespół Wokalny Półnutki (Dominika Czarnecka, Dawid Laudański, Natalia Lewandowska, Aleksandra Piotrowska i Julia Sałańska)
W kategorii solistów 11-14
– wyróżnienie – Dawid Laudański
Polały się łzy wzruszenia, kiedy co chwila słyszeliśmy Szkoła Podstawowa im Polski Niepodległej w Baniosze. Duma nas rozpierała. Cieszę się, że byli z nami prawie wszyscy rodzice naszych reprezentantów, bo to było wyjątkowe muzyczne święto.
Jestem bardzo szczęśliwa, że udało nam się tego dokonać. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali, trzymali kciuki i po prostu w nas wierzyli.
Alina Pastuszka
Skip to content