bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Matzoo   /  Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo 2014/2015

Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo 2014/2015

Zajęcia matematyczne przeznaczone są dla uczniów klasy 4 szkoły podstawowej. Jednym z celów zajęć jest pobudzanie zainteresowań i rozwijanie umiejętności matematycznych dzieci. Ponieważ odbywają się one w pracowni komputerowej, uczniowie bardzo często korzystają z portalu matzoo.pl. Cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem. Dzieci bardzo chętnie podejmują coraz to nowe wyzwania, biją rekordy, prześcigają się w liczbie zdobywanych punktów. Matzoo jest doskonałym narzędziem zarówno dla dzieci chcących poszerzać swoje umiejętności matematyczne, jak też dla tych, którzy wciąż potrzebują ćwiczeń i powtórzeń w celu utrwalania bieżącego materiału.

Zespół Szkół w Baniosze w roku szkolnym 2014/2015 już po raz trzeci otrzymał Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo. Jest to dla nas niezwykłe wyróżnienie i powód do dumy. Tym razem naszym zadaniem było ułożenie wierszyka zachęcającego uczniów do odwiedzenia portalu.
A oto nasz wierszyk:

Matmy my się nie boimy,
na Matematyczne Zoo z przyjemnością wchodzimy.
Dodać, odjąć czy pomnożyć
w głowie wszystko się ułoży.
Z ułamkami radę damy
i pierwiastki opuszczamy.
Grafy, iksy i równania,
nikt przed nimi się nie wzbrania.
Jak chcesz piątkę z matmy mieć
musisz tylko bardzo chcieć!

Efektem naszych starań jest ten certyfikat a informacje o tym przedsięwzięciu oraz zdjęcia znajdują się pod adresem http://matzoo.pl/przyjaciele2015/44

Skip to content