bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

Takiej zabawy od dawna w Baniosze nie było. Uśmiechy, tańce, pląsy, zabawy, konkursy – tego jak na prawdziwy dziecięcy bal przystało, choć w tych trudnych czasach „covidowych” i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Tradycyjnie, tuż przed feriami odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów naszej szkoły.

W sobotę, 22 stycznia na naszych uczniów czekała pięknie ustrojona sala gimnastyczna, którą przygotowały wraz z uczniami ze starszych klas, panie I. Goźlińska i D. Adamska.

Wystrój sali i specjalne oświetlenie wprowadzał w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na sali już nie gimnastycznej tylko balowej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, żołnierza, sportowców – piłkarzy,… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką i do udziału  w wielu konkursach i zabawach, a nawet do wyścigów na gokartach. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach prowadzonych przez wodzireja. Dzięki poczęstunkowi przygotowanemu przez Radę Rodziców oraz rodziców oddziałów przedszkolnych, dzieci chociaż przez chwilę mogły odpocząć od radosnej, ale wyczerpującej zabawy. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z trudem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Zabawa była wspaniała, na pewno na długo zostanie w pamięci u najmłodszych, szkoda, że następna dopiero za rok.

Z radosnym, balowym pozdrowieniem

Beata Świątkiewicz

Skip to content