bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności 2020/2021   /  Andrzejki – magiczny dzień wróżb w naszym przedszkolu

Andrzejki – magiczny dzień wróżb w naszym przedszkolu

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 30 listopada 2020 r., wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej.

Przychodząc tego dnia do przedszkola, każdy z nas przyniósł ze sobą piękny kostium, w który przebrał się zaraz po śniadaniu. Sale, które każdego dnia służą nam do zabawy i nauki, w magiczny sposób „zamieniły się” w tajemnicze miejsca pełne świec, papierowych duszków, czarnych kotów, czarownic, pająków i magicznych lampionów.

Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały także kolorowe stroje, w które byliśmy przebrani – nie zabrakło wśród nas księżniczek, wróżek, baletnic, czarodziejów, strażaków, supermanów i innych bajkowych postaci.
Następnie odbył się pierwszy andrzejkowy taniec powitalny i kolejne przeplatane wieloma wróżbami . Wśród wróżb były „Kubeczki Przyszłości”, „Serca”, „Buty”, „Magiczna Butelka”, „Szkatułka” . Na koniec zabawy otrzymaliśmy ciasteczka z wróżbą przygotowane przez Panie z naszej kuchni.
Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Po zakończeniu wróżenia zabraliśmy ze sobą swoje „andrzejkowe przepowiednie”, by pochwalić się nimi rodzicom i rodzeństwu. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.

 

 

Beata Świątkiewicz
Magdalena Żurawska
Teresa Zakrzewska

Skip to content