bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  31. Finał WOŚP – Sztab Szkoła Podstawowa w Baniosze

31. Finał WOŚP – Sztab Szkoła Podstawowa w Baniosze

Od wielu lat czynnie wspieramy działania Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym roku po raz pierwszy jako SZTAB.
W tygodniu poprzedzającym Finał odbyły się: loteria fantowa, kiermasz ciast i kwesta do puszek oraz trwały przygotowania do „wielkiego dnia“ – dekoracje, próby artystów i nawiązywanie kontaktów z firmami i instytucjami, chcącymi wesprzeć zbiórkę pieniędzy na walkę z sepsą. W szkole pojawiło się również wielu prywatnych darczyńców, którzy ofiarowali przedmioty na licytację. Wśród firm, wspierających naszą szkołę znalazły się: Mondi Solec, Stellantis&You w Warszawie, sklep ABC „U Bożeny“, Bawialnia „Z górki na pazurki“, Szkoła Rytmu by Pylu, Emotion Szkoła Tańca Góra Kalwaria, KS Orzeł Baniocha, MBF Czerska Dolina, GTArena, Akademia Sportu „Zapasy sportem wszystkich dzieci“ oraz OSP Baniocha. Charakterystyczna dla akcji WOŚP zbiórka pieniędzy do puszek odbywała się przy wielkim zaangażowaniu 40 wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu w zaprzyjażnionych i życzliwych miejscach: w filii Biblioteki Publicznej w Baniosze, przy kościele parafialnym, przy sklepie Biedronka, przy Przedszkolu Samorządowym w Baniosze, w firmie Mondi, a także w salonach samochodowych należacych do spółki Stellantis&You Sales &Services.
Gorąca atmosfera utrzymująca się od tygodnia eksplodowała 29 stycznia 2023 r. podczas Wielkiego Finału. Zaskoczeni i szczęśliwi z przybycia do szkoły rzeszy gości, gotowych nas wesprzeć, pracowaliśmy pełną parą, prezentując bogatą ofertę zajęć, warsztatów, prezentacji i pokazów naszych utalentowanych uczniów, ale także, jak zawsze przepysznie, za sprawą Rady Rodziców i współpracy z cudownymi paniami z kuchni, na czele z panią Kasią Rok, zaoferowaliśmy ucztę kulinarną.
W niedzielny poranek finał rozpoczęły zajęcia sensoryczne dla dzieci 2-4 letnich, prowadzone przez panie Magdę Żurawską i Małgosię Osiecką; na Kosmiczne Fluo zaprosiły dzieci w wieku 5-9 lat po południu, a przez cały Finał wytrwale wykonywały brokatowe tatuaże. „Orzeł“ rozegrał turniej piłkarski, zapaśnicy zaprezentowali iście olimpijski pokaz pod kierunkiem trenera Dariusza Kańskiego, pasjonatki fitnessu, zgodnie z tegorocznym hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym ciele“ dały swym ciałom zdrowy wycisk, także w formie zumby, prowadzonej przez Ellę Argasińską. Podczas trwającgo w sali gimnastycznej koncertu, na terenie szkoły można było: postrzelać z karabinka ASG pod czujnym okiem pana Dariusza Derwińskiego, pomalować buźkę, upleść warkoczyki, obejrzeć pojazdy dzielnych strażaków, zdobyć lukrowane serduszko, wykonać zabieg pielęgnacyjny z pomocą konsultantek Mary Kay, wylicytować upatrzony przedmiot oraz oczywiście smacznie się posilić. Druhowie OSP przeprowadzili szybkie szkolenie udzielania pomocy przedmedycznej z użyciem defibrylatora, asystowali i dawali nam wszystkim poczucie bezpieczeńtwa.
Od 16.00 Koncertem dla Babci i Dziadka rozpoczęła się część artystyczna 31. Finału WOŚP w naszej szkole. Licznie przybyli dziadkowie i babcie obejrzeli, nie bez wzruszenia, wspaniale przygotowane przez panie z edukacji wczesnoszkolnej wraz z dziećmi z klas 1-3 widowisko. Po nim zaś koncert świąteczno-noworoczny z udziałem chóru szkolnego pani Eweliny Płatek, występami podopiecznych pani Aliny Pastuszki, w tym solistów, duetów i słynnych już „Półnutek“ oraz z wykonaniem przez panów Dariusza Słapka i Łukasza Pytlakowskiego utworu „Mario, czy już wiesz“. Prezentacja tańca towarzyskiego przez tancerzy Szkoły Tańca Emotion zaparła dech w piersiach; latino i klasyka w wykonaniu naszych uczniów – Janka i Kuby ze swoimi partnerkami mocno rozgrała atmosferę.
Kulminacyjnym momentem były warsztaty bębniarskie z udziałem członków szkolnej sekcji Szkoły Rytmu oraz publiczności i wspólne wykonanie piosenki „W wielkiej dżungli“, jako, że był to motyw przewodni tegorocznego Finału. Pani Beata Wójcik ubrała dzieciaki w wykonane przez siebie kostiumy, wywołując efekt „wow“.
Aby wybrzmiał głos młodego pokolenia zaprezentował się nasz szkolny raper – Slołi Bartosz Skwarek, który swoim występem podbił serca całej publiczności.
Na zakończenie, jak każe ponadtrzydziestoletnia tradycja wysłaliśmy światełko do nieba – u nas było to 300 zimnych ogni, z których utworzyliśmy wielkie serce i poczuliśmy wtedy, jak bardzo uskrzydla wspólne działanie i że bycie razem jest prawdziwym cudem.
Sztab, którego szefową była pani Inez Goźlińska, a który tworzyli: pan dyrektor Dariusz Słapek, pani Dorota Adamska, pani Iwona Szymańska, pani Anna Zięba, poderwał do działania wiele osób, które dały z siebie wszystko – od dekoracji, nagłośnienia, ustawienia sali, kostiumów, poprzez przygotowanie występów, pieczenie ciast, po prowadzenie Finału, licytowanie fantów, zachęcanie do hojności, kwestowanie, czy dzielenie 25-kilogramowego tortu, który sfinansowała firma Mondi, a upiekła Cukiernia „Góralka“ w Kątach.

Wszystkie działania przyniosły efekt w kwocie 22 402,21 zł na walkę z sepsą.

Serdecznie dziękujemy!

Skip to content