bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Spotkanie z policjantami

Spotkanie z policjantami

17 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez policjantów z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie .

Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby ich unikania lub pokonywania.

Na spotkaniu starsi uczniowie dowiedzieli się także, jakie mają prawa i obowiązki, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną. Prowadzący pogadankę uświadomił uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy.

Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do policjantów.

Mamy nadzieję, że fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistów w dużym stopniu przyczyni się do wzrostu świadomości uczniów oraz pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią.

Joanna Ociesa

Skip to content