bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  27–31 marca – Tydzień Zdrowia

27–31 marca – Tydzień Zdrowia

Szkoła to społeczność, w której uczniowie, nauczyciele oraz rodzice podejmują wspólne działania dla poprawy swojego zdrowia, samopoczucia poprzez zmianę zachowań zdrowotnych.
Realizując zadania autorskiego programu edukacji zdrowotnej Zdrowo jem, zdrowo żyję, oraz wykorzystując elementy ogólnopolskiego programu Trzymaj formę w dniach 27–31 kwietnia w naszej szkole został zorganizowany tydzień zdrowia. Dbałość o zdrowie, to jedno z zasadniczych zadań szkoły dążącej do pełnego i wszechstronnego rozwoju swoich wychowanków. W tych dniach w naszej szkole zostały zorganizowane różne wydarzenia.

Na ścianach pojawiły się gazetki ścienne. Pani Katarzyna Fornal i Beata Płatek przygotowały tablicę z przepisami na zdrowe pyszne sałatki. Na korytarzach zagościły kolorowe stroje zgodnie z hasłem, „Bo kolorowo znaczy zdrowo”. Motywem przewodnim dla poszczególnych dni tygodnia były kolory.
Poniedziałek – zielony
Wtorek – żółty
Środa – pomarańczowy
Czwartek – czerwony
Piątek – fioletowy
Pomysłodawcą tego pomysłu była pani Dorota Adamska.

Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy!
Pani Beata Płatek poprowadziła na długich przerwach zajęcia fitness.

Pan Robert Michota przeprowadził na lekcjach wychowania fizycznego testy sprawnościowe, które miały na celu określić poziom sprawności fizycznej uczniów naszej szkoły.
Pani Dorota Sikorska przygotowała z klasą IIB gimnazjum pyszne sałatki i kanapki.
W klasach 0 Pani Ewelina Płatek i Elżbieta Jakubiak przygotowały pogadanki o zdrowym odżywianiu a w salach zagościły piękne warzywa i owoce.

Przekazana dzieciom wiedza o zdrowiu, kształtowana umiejętność zdrowego odżywiania, pozwoliła dzieciom na bardzo bogate wyrażenie swoich spostrzeżeń i myśli za pomocą prac plastycznych w ogłoszonych konkursach. Wychowankowie wykazali się dużymi zdolnościami namulanymi, różnorodnością w doborze technik plastycznych, starannością i pomysłowością w przedstawieniu tematu.
Komisja rozstrzygnęła konkursy, a wyniki prezentują się następująco.

Konkurs plastyczny na najciekawszą stronę z książki kucharskiej, promującej zdrowe odżywianie dla klas 0–III szkoły podstawowej.
I miejsce Oliwia Dąbrowska klasa 0B
I miejsce Maja Dąbrowska klasa 0B
II miejsce Mateusz Mikulski klasa 0B
III miejsce Ewa Świątek klasa 0A

Szkolny konkurs plastyczny pt: „Moje zdrowe menu”. Wciel się w rolę restauratora i stwórz kartę zdrowych i pysznych dań – klasy IV–VI.
I miejsce Łucja Burna klasa IVA
II miejsce Fryderyk Kaczorek klasa VIA
III miejsce Aleksandra Suchodolska klasa VA

Szkolny konkurs wiedzy o zdrowiu pt: „Wiem, co jem” – klasy I–III gimnazjum.
W teście wzięło udział 10 uczniów. Maksymalnie można było uzyskać 20pkt. Największą liczbę punktów(18pkt) uzyskała Weronika Burna z klasy IA i tym samym została zwycięzcą konkursu.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za aktywny udział w konkursach, a zwycięzcą gratulujemy. Jednocześnie informujemy, że dyplomy i nagrody zostaną wręczone na apelu z okazji Dnia Ziemi.

Agnieszka Makarewicz

Skip to content