Rok szkolny 2019/2020

12.09.2019r.

Pamięć ukryta w pieśni i słowie

Uroczystość upamiętniająca 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej – piknik militarno – historyczny w Górze Kalwarii – występ młodzieży z naszej szkoły z programem „Pamięć ukryta w pieśni i słowie”.

Agnieszka Sałańska12.09.2019r.

Wystawa „Pamiętamy”


Uczniowie naszej szkoły podczas lekcji historii na temat wybuchu II wojny światowej i działań wojennych w Górze Kalwarii, z wykorzystaniem wystawy pt. PAMIĘTAMY


Agnieszka Sałańska2.09.2019r.

Rozpoczącie roku klas starszych

2 września 2019 rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Przedstawiciele klas 8 w ostatnim tygodniu sierpnia pracowali nad programem uroczystości, by godnie uczcić przede wszystkim tych, którzy walczyli za naszą wolność, dar życia, możliwość nauki oraz rozwoju. Przytoczono kilka ważnych faktów z II wojny światowej, nie zabrakło strof poezji ukazującej drogę do wolności. Wdzięczni za ofiarność naszych przodków powinniśmy wykorzystać każdy dzień, każdą chwilę i godnie wypełniać uczniowskie obowiązki. Dzięki Nim możemy wszyscy radośnie zawołać: Witaj szkoło ! I . . . żegnajcie wakacje. Uczniom, ich rodzicom i nauczycielom przekazano kilka wskazówek by ten rok okazał się owocny w sukcesy. Na zakończenie Dyrektor Pan Dariusz Słapek przedstawił nowych nauczycieli oraz kilka informacji związanych z organizacją pracy w naszej placówce.

Katarzyna Fornal
Beata Płatek
Ewelina Płatek2.09.2019r.

Rozpoczącie roku klas młodszych

2 września 2019 roku o godzinie 9:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Dzieci i ich rodziców zebranych w sali gimnastycznej, przywitał dyrektor szkoły p. Dariusz Słapek. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i uroczystym odśpiewaniu hymnu, uczniowie klasy III przedstawili pełen dobrego humoru, doprawiony szczyptą refleksji program artystyczny.
Następnie zastępca burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria Mateusz Baj odczytał list władz miasta skierowany do uczniów, rodziców i nauczycieli.
Na zakończenie Pan dyrektor życzył wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, nauczycielom wytrwałości, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swych dzieci. Pan dyrektor przypomniał o 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, którą uczciliśmy minutą ciszy. Potem uczniowie rozeszli się do swoich sal na spotkanie z wychowawcami.
Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego, a dla pesymistów mamy dobrą wiadomość – kolejne wakacje na pewno nadejdą!

Beata Świątkiewicz